جستحوی محصولات
برند محصول
امکانات درایور
نوع درایور استپ موتور
استپ درایوها بسته به نوع موتور، شیوه کنترل حرکت و میزان دقت موردنیاز، در مدلهای مختلفی تولید میشوند. تفاوت این مدلها فقط در مشخصات فنی نیست؛ نوع فاز، وجود انکودر و قابلیتهای کنترلی میتواند تعیین کند که یک درایو برای چه دستگاه و چه شرایط کاری مناسبتر است. به همین دلیل، پیش از بررسی مدلها بهتر است با انواع استپ درایو و تفاوت آنها آشنا شوید.
انواع استپ درایو
استپ درایوها بر اساس ساختار موتور، نوع بازخورد و سطح کنترل موردنیاز در مدلهای مختلف عرضه میشوند. شناخت این دستهبندی به شما کمک میکند هنگام خرید درایور استپ موتور، گزینهای متناسب با ساختار دستگاه و نیاز حرکتی خود انتخاب کنید.

-
استپ درایو دو فاز و سه فاز
استپ درایوهای دو فاز برای بسیاری از کاربردهای متداول کنترل حرکت استفاده میشوند و ساختار سادهتری در پروژههای سبک و متوسط ارائه میکنند. در مقابل، مدلهای سه فاز برای کاربردهایی طراحی میشوند که به حرکت نرمتر و عملکرد مناسبتر در شرایط کاری خاص نیاز دارند و همین تفاوت، انتخاب را در فرآیند فروش استپ درایو تخصصیتر میکند.
دریافت مشاوره
جهت دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان آزند اتوماسیون با ما تماس بگیرید.
تعداد فاز باید بر اساس مشخصات موتور و ساختار سیستم انتخاب شود و نباید صرفاً براساس توان نامی درایو تعیین شود. هنگام بررسی قیمت استپ درایو نیز باید سازگاری آن با موتور، سرعت موردنیاز و حتی مجموعه مکانیکی مانند گیربکس CNC در نظر گرفته شود.
-
استپ درایو معمولی و انکودردار
استپ درایو معمولی بدون دریافت بازخورد موقعیت، فرمانهای حرکتی را به موتور منتقل میکند و برای بسیاری از ماشینآلاتی که بار و شرایط حرکت قابل پیشبینی دارند، انتخاب مناسبی محسوب میشود. در این مدلها، جریان خروجی، محدوده ولتاژ و قابلیت میکرواستپ از عوامل مهم در بررسی قیمت درایور استپ موتور محسوب میشوند.
مدلهای انکودردار با دریافت اطلاعات موقعیت موتور، امکان تشخیص و اصلاح خطای حرکتی را فراهم میکنند و برای کاربردهای حساستر گزینه مناسبتری محسوب میشوند. در زمان فروش استپ درایو انکودردار، باید مشخصات انکودر و درایو با موتور CNC هماهنگ شود تا سیستم کنترل حرکت عملکرد قابلاعتمادی ارائه کند.
استپ درایو لیدشاین
لیدشاین یکی از برندهای شناختهشده در حوزه کنترل حرکت است و طیف متنوعی از درایوهای استپ موتور را برای کاربردهای صنعتی و ماشینآلات ارائه میکند. مدلهای این برند با توجه به جریان، ولتاژ، نوع موتور و قابلیتهای کنترلی انتخاب میشوند و هر درایور استپ موتور باید متناسب با نیاز واقعی سیستم انتخاب شود.
در زمان خرید استپ درایو، مدل، جریان خروجی، ولتاژ کاری و نوع موتور اهمیت زیادی پیدا میکند و نمیتوان تنها براساس برند تصمیم گرفت. استپ درایور لیدشاین در مدلهای مختلف عرضه میشود و انتخاب مدل مناسب میتواند به کنترل بهتر حرکت و استفاده بهینه از ظرفیت موتور کمک کند.
لیست قیمت استپ درایو
قیمت این محصول با توجه به مدل، برند، محدوده جریان، ولتاژ کاری، قابلیتهای کنترلی و نوع موتور قابل استفاده تغییر میکند. برای مشاهده لیست قیمت استپ درایو و بررسی مدلهای موجود، میتوانید همیشه به سایت آزند اتوماسیون مراجعه کنید و بهروزترین قیمتها را دریافت کنید.
| ردیف | مدل (کد فنی) | نوع درایور | فاز | جریان حداکثر (A) | ولتاژ تغذیه | ولتاژ فرمان | امکانات | ابعاد (mm) | شرایط محیطی | قیمت |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ES-DH2306 | انکودردار | دو فاز | 6 | 150-230V AC | 5-24V | PULSE/DIR, CW/CCW, RS485, فیدبک انکودر, تنظیمات نرمافزاری | 180×140×70 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 2 | 3DM883 | معمولی | سه فاز | 8.3 | 20-80V | 5V و 24V | PULSE/DIR, CW/CCW | 151×97×53 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 3 | 3DM2283 | معمولی | سه فاز | 8.3 | 110-340V DC / 80-250V AC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 200×137×81 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 4 | 3DM580 | معمولی | سه فاز | 8 | 18-50V | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW | 118×34×75.5 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 5.9 m/s² | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 5 | 3DM683 | معمولی | سه فاز | 8.3 | 20-60V | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 151×97×53 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 6 | 3ND583 | معمولی | سه فاز | 8.3 | 20-50V | 5V | PULSE/DIR | 34×118×76 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 7 | 3ND883 | معمولی | سه فاز | 8.3 | 18-50V | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 151×97×48 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 8 | CS-D508 | انکودردار | دو فاز | 8 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR, فیدبک انکودر, تنظیمات نرمافزاری | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 9 | CS-D808 | انکودردار | دو فاز | 8.2 | 30-80V DC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, فیدبک انکودر, تنظیمات نرمافزاری | 151×97×52 | 0-65°C، رطوبت 40-90% | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 10 | ES-D508 | انکودردار | سه فاز | 8 | 20-50V | — | — | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 11 | M415 | معمولی | دو فاز | 1.5 | 18-40V DC | 5V | PULSE/DIR | 21×86×55 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 12 | DM2282 | معمولی | دو فاز | 8.2 | 80-220V AC / 115-305V DC | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 13 | DM322E | معمولی | دو فاز | 2.2 | 12-30V DC | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | 86×55×20 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 14 | DM422 | معمولی | دو فاز | 2.2 | 20-40V DC | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | 52×151×97 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 15 | DM422C | معمولی | دو فاز | 2.2 | 20-36V DC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, برنامهریزی داخلی, RS232 | 86×55×20.5 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 16 | DM542 | معمولی | دو فاز | 4 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 17 | DM542E | معمولی | دو فاز | 4 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR | 26×118×76 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 18 | DM556 | معمولی | دو فاز | 5.6 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 118×76×34 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 19 | DM556E | معمولی | دو فاز | 5.6 | 20-50V DC | 5-24V | PULSE/DIR | 118×76×34 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 20 | DM860E | معمولی | دو فاز | 7.2 | 24-74V DC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 151×97×43 | 0-50°C، رطوبت 40-90%، ارتعاش 0.5g | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 21 | DM870 | معمولی | دو فاز | 7 | 24-72V DC (نرمال 48V) | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | 52×151×97 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 22 | DM880A | معمولی | دو فاز | 8 | 24-72V DC | 5V | PULSE/DIR | 52×151×97 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 23 | DMA860H | معمولی | دو فاز | 7 | 36-80V AC / 50-110V DC | 5V | PULSE/DIR | 52×151×97 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 24 | EM1-542C | معمولی | دو فاز | 4.2 | 24-50V DC | 5-24V | PULSE/DIR, CW/CCW | 118×75.5×25.5 | مناسب سایز 57 | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 25 | EM1-556C | معمولی | دو فاز | 5.6 | 24-50V DC | 5-24V | PULSE/DIR, CW/CCW | 118×75.5×25.5 | مناسب سایز 57 | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 26 | EM542S | معمولی | دو فاز | 4.2 | 20-50V DC | 5-24V | PULSE/DIR, CW/CCW, تنظیمات نرمافزاری | 112×76×25 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 27 | EM882S | معمولی | دو فاز | 8.2 | 20-80V DC | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | 139×97×52 | -20 تا 65°C نگهداری، 0-50°C کاری، رطوبت 40-95%، ارتعاش 5.9 m/s² | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 28 | M542 | معمولی | دو فاز | 4.2 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR | 34×118×76 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 29 | M880A | معمولی | دو فاز | 8 | 24-72V DC | 5V | PULSE/DIR | 52×151×97 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 30 | MA860H | معمولی | دو فاز | 7 | 36-80V AC / 50-110V DC | 5V | PULSE/DIR | 118×75.5×25.5 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 31 | EM556S | معمولی | دو فاز | 5.6 | 20-50V DC | — | PULSE/DIR | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 32 | DMA860E | معمولی | دو فاز | 7.2 | 36-100V DC / 18-80V AC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW | 151×97×57 | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 33 | DM332E | معمولی | دو فاز | 3.2 | 12-30V DC | 5V | PULSE/DIR | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 34 | DM805-AI | معمولی | دو فاز | 5 | 20-50V DC | 5V | PULSE/DIR, تنظیمات نرمافزاری | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 35 | DMA882S | معمولی | دو فاز | 8.2 | 24-110V DC / 20-80V AC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW | — | — | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 36 | EM422S | معمولی | دو فاز | 2.2 | 18-36V DC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW | 118×75.5×25.5 | حفاظت: اضافه ولتاژ، اضافه جریان | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 37 | ES-D808 | انکودردار | دو فاز | 8 | 30-80V DC | 5V | PULSE/DIR, فیدبک انکودر, تنظیمات نرمافزاری | 151×97×52 | 0-65°C، رطوبت 40-90% | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
| 38 | CS-D1008 | انکودردار | دو فاز | 8 | 30-100V DC / 20-80V AC | 5V | PULSE/DIR, CW/CCW, فیدبک انکودر | 151×97×52 | 0-65°C، رطوبت 40-90% | جهت استعلام قیمت تماس بگیرید |
عوامل مؤثر بر قیمت استپ درایو
قیمت استپ درایو به مجموعهای از مشخصات فنی و تجاری وابسته است و مقایسه قیمت بدون بررسی این عوامل، نتیجه دقیقی ایجاد نمیکند.
- جریان خروجی: هرچه ظرفیت جریان درایو بالاتر باشد، معمولاً هزینه محصول نیز افزایش پیدا میکند.
- ولتاژ کاری: محدوده ولتاژ قابل پشتیبانی، سطح طراحی و کاربرد درایو را تحتتأثیر قرار میدهد.
- نوع درایو: مدلهای انکودردار و پیشرفته معمولاً امکانات کنترلی بیشتری ارائه میکنند.
- رزولوشن میکرواستپ: قابلیت تقسیم دقیقتر حرکت، امکانات الکترونیکی بیشتری نیاز دارد.
- برند و کیفیت ساخت: اعتبار برند و کیفیت قطعات داخلی بر ارزش نهایی محصول اثر میگذارد.
- قابلیتهای حفاظتی: امکاناتی مانند حفاظت جریان و خطا میتواند روی قیمت مدل اثر بگذارد.

راهنمای انتخاب استپ درایو مناسب
انتخاب صحیح باید از مشخصات واقعی موتور و شرایط کاری دستگاه شروع شود و سپس بر اساس نیاز کنترلی ادامه پیدا کند. در فرآیند فروش استپ درایو، بررسی دقیق این پارامترها از خرید مدل نامتناسب جلوگیری میکند و به مدیریت بهتر قیمت تجهیزات اتوماسیون صنعتی کمک میکند.
-
انتخاب براساس جریان، ولتاژ و تعداد فاز
جریان خروجی درایو باید با جریان موردنیاز سیمپیچهای موتور هماهنگ شود تا موتور بتواند گشتاور موردنیاز را ایجاد کند. در زمان خرید درایور استپ موتور، محدوده جریان قابل تنظیم و جریان نامی موتور را با یکدیگر مقایسه کنید.
ولتاژ منبع تغذیه نیز باید در محدوده مجاز درایو قرار بگیرد و تعداد فاز موتور نیز با ساختار درایو سازگار باشد. رعایت این موارد علاوه بر عملکرد صحیح، از انتخاب نادرست و افزایش غیرضروری قیمت درایور استپ موتور جلوگیری میکند.
-
سازگاری استپ درایو با استپ موتور
برای انتخاب استپ درایو، مشخصات موتور مانند جریان فاز، ولتاژ، تعداد فاز، نوع اتصال و ابعاد فریم را بررسی کنید. درایو باید توانایی تأمین جریان موردنیاز موتور را داشته باشد و محدوده کاری آن با شرایط سیستم حرکتی هماهنگ شود.
هماهنگی میان موتور و درایور استپ موتور فقط به جریان محدود نمیشود و نوع سیگنال کنترلی، فرکانس پالس و قابلیتهای بازخورد نیز باید بررسی شود. این تطابق به حرکت پایدارتر کمک میکند و احتمال خطای عملکردی در مجموعه کنترل حرکت را کاهش میدهد.
خرید استپ درایو از آزند اتوماسیون
برای خرید استپ درایو از آزند اتوماسیون، میتوانید مشخصات موتور و کاربرد دستگاه را در اختیار کارشناسان قرار دهید تا مدل مناسب براساس نیاز فنی بررسی شود. آزند اتوماسیون با تمرکز بر تأمین تجهیزات اتوماسیون صنعتی، تلاش میکند انتخاب محصول را بر پایه مشخصات واقعی پروژه و نیاز مشتری انجام دهد.
برای استعلام قیمت استپ درایو و دریافت اطلاعات فنی، از طریق سایت با کارشناسان فنی و فروش آزند اتوماسیون در ارتباط باشید یا با شماره 09124744857 تماس بگیرید. بررسی مدل، دریافت مشاوره و استعلام موجودی پیش از سفارش میتواند انتخاب نهایی را دقیقتر و مطمئنتر کند.

سوالات متداول
1. استپ درایو چه وظیفهای در سیستم CNC دارد؟
استپ درایو سیگنالهای کنترلی را دریافت میکند و جریان مناسب سیمپیچهای موتور را برای ایجاد حرکت دقیق تأمین میکند.
2. چگونه استپ درایو مناسب موتور را انتخاب کنیم؟
جریان موتور، ولتاژ تغذیه، تعداد فاز، نوع سیگنال کنترلی و شرایط کاری را بررسی کنید و سپس مدل سازگار را انتخاب کنید.
3. آیا استپ درایو انکودردار برای CNC مناسبتر است؟
در کاربردهایی که کنترل موقعیت و تشخیص خطای حرکت اهمیت بیشتری دارد، مدل انکودردار میتواند گزینه مناسبتری محسوب شود.
4. آیا افزایش میکرواستپ باعث افزایش دقت واقعی دستگاه میشود؟
افزایش میکرواستپ حرکت را نرمتر میکند، اما دقت واقعی به موتور، مکانیک دستگاه، بار، کنترلر و سایر اجزای سیستم نیز وابسته است.
5. هنگام خرید استپ درایو به چه مشخصاتی توجه کنیم؟
جریان خروجی، ولتاژ کاری، تعداد فاز، نوع موتور، فرکانس پالس، نوع کنترل و قابلیتهای حفاظتی را بررسی کنید.
پی ال سی دلتا – Delta
گیربکس سروو موتور
گیربکس سروو موتور دلتا
گیربکس حلزونی سروو موتور
گیربکس حلزونی سروو موتور LIMING
گیربکس خورشیدی سروو موتور
گیربکس خورشیدی سروو موتور LIMING
گیربکس خورشیدی سروو موتور LIMING سری FE
گیربکس خورشیدی سروو موتور HQM
گیربکس خورشیدی سروو موتور HQM سری SE
گیربکس خورشیدی سروو موتور HQM سری LE
دیدگاهتان را بنویسید