اتوماسیون در صنعت

روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی چیست؟

روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی

امروزه در زمینه صنعتی محصولات تقلبی زیادی در بازار وجود دارد و به یک چالش جدی تبدیل شده است. اکثر این محصولات وارداتی هستند و با افزایش نرخ ارز، سود زیادی عاید واردکنندگان می کند؛ اما این مسئله به ضرر مصرف کنندگان است و و زیان مالی گزافی در انتظار آن ها خواهد بود. بنابراین لازم است روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی را بدانید. شما می توانید با خرید از شرکت مطمئن، توجه به گارانتی و… از خرید کالای تقلبی خودداری کنید. برای خربد می توانید از نمایندگی دلتا در تهران اقدام نمایید و کالایی با کیفیت انتخاب کنید.

روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی

بسیاری از افراد پیش از خرید محصولات اتوماسیون صنعتی، نگرانی های زیادی برای تقلبی نبودن کالا دارند. از این رو دنبال راه هایی برای خرید کالای اصل می گردند. برای اینکه بتوانید یک کالای مطمئن خریداری کنید، لازم است نکات زیر را در نظر بگیرید:

خرید کالا از شرکت مطمئن

بسیاری از افراد گمان می کنند قیمت کالای تقلبی کمتر از کالای اصلی است؛ اما اینگونه نیست؛ افراد سودجو با بررسی همه قیمت ها، برای اینکه سو ظنی ایجاد نشود، قیمت کالای تقلبی را با قیمت مشابه با محصولات اصلی عرضه می کنند. پس حتما از بهترین شرکت های اتوماسیون صنعتی خرید کنید و قیمت کالا را ملاکی برای اصلی بودن کالا قرار ندهید.

توجه به گارانتی

همیشه خرید خود را از شرکتی انجام دهید که محصولات خود را با گارانتی معتبر عرضه کند. کالاهای معتبر دارای بسته بندی کامل به همراه رنگ و جنس با کیفیت هستند و از برچسب ضمانت و گارانتی برخوردارند؛ اما کالاهای تقلبی این موارد را ندارند.

بارکدخوان ها

بارکدخوان ها از بارکدهای روی بسته بندی کالا استفاده کرده تا اطلاعات مربوط به کالا را تشخیص دهند. با خواندن بارکد، اطلاعات مربوط به کالا مانند کد محصول، شماره سریال و تاریخ تولید قابل استخراج است و می توان به اصلی یا تقلبی بودن کالا پی برد.

تکنولوژی QR کد

کد Qr

QR کدها اطلاعات بیشتری نسبت به بارکدها دارند که با خواندن آن ها می توان اطلاعات جزئی تری در مورد کالا کسب کرد و تشخیص داد که کالا اصل یا تقلبی است.

سیستم RFID

سیستم RFID، روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی که از آن برای تشخیص کالای اصلی استفاده می شود. معمولا بر روی کالاهای با کیفیت برچسب RFID قرار دارد و می توان اطلاعات محصول را توسط امواج رادیویی بین برچسب و خواننده سیستم رد و بدل کرد. پس از خوانش اطلاعات، این فناوری اصلی یا تقلبی بودن محصول را تشخیص می دهد.

تکنولوژی اثر انگشت

استفاده از تکنولوژی اثر انگشت روشی دیگر برای تشخیص اصلی بودن کالا است. هر کالای اصلی به صورت منحصر به فرد یک اثر انگشت دارد که با بررسی آن و مقایسه با اطلاعات موجود در پایگاه داده می توان به اصلی بودن آن پی برد.

مطالعه کنید:  کنترل کننده PID چیست و از چه بخش هایی تشکیل شده است؟ با ذکر مثال

تکنولوژی NFC

(Near Field Communication)  که به صورت اختصار NFC نامیده می شود، نوعی فناوری بی سیم است که بر روی برخی از دستگاه های هوشمند و کالاها قرار دارد. با استفاده از این تکنولوژی می توان اطلاعات کالا را به دستگاه ها انتقال داد و با قرار دادن کالا در کنار دستگاه های خواننده NFC می توان کالای اصلی را از تقلبی تشخیص داد.

 

سخن آخر

یکی از چالش هایی که هنگام خرید هر کالا وجود دارد، نگرانی برای اصل یا تقلبی بودن آن است؛ این مسئله هنگام خرید محصولات صنعتی نیز وجود دارد؛ اما اگر روش تشخیص کالای اصلی در اتوماسیون صنعتی را بدانید، لازم نیست نگران باشید. از جای معتبر خرید کنید و گارانتی کالا را در نظر بگیرید. آزند اتوماسیون با عرضه محصولات اصلی و با کیفیت می تواند خیال شما را از تقلبی نبودن کالا راحت کند.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *