آموزشی

آموزش نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا

نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا

اچ ام آی را باید جزو محصولات پرفروش شرکت دلتا به حساب آورد که با توجه به مطلبی که قبلا در خصوص معرفی اچ ام آی دلتا نوشته‌ایم، جزو تجهیزات بسیار کاربردی و رابط بین انسان و ماشین است. با کمک اچ ام آی می‌توانید کلیه دیتاهای دریافتی را به شکل گرافیکی و نمودار مشاهده نمایید و آنها را به بهترین شکل برای ارسال دستور به سایر دستگاه‌ها و ماشین‌ها تفسیر کنید. یکی از مهم‌ترین نرم افزارهای مورد استفاده برای برنامه نویسی HMI دلتا، برنامه DOPSoft است. با کمک این نرم افزار و تنظیمات مربوطه می‌توانید پروژه‌های مختلف انجام داده و آنها را مدیریت کنید. این نرم افزار به شکل کاملا اختصاصی برای مهندسین و برنامه نویسان صنعتی توسعه داده‌اند تا به کمک آن بتوانند دستگاه‌های HMI را توسعه داده و بهینه‌سازی کنند.

در این مطلب قبل از آموزش نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا اشاره مختصری به ویژگی‌های برنامه، پیش نیازهای سیستمی که باید داشته باشید تا امکان نصب وجود داشته باشد و لیست دستگاه‌های پشتیبانی شونده خواهیم داشت. پس از آن به بررسی کامل آموزش نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا خواهیم پرداخت. با مطلب تخصصی دیگری از آزند اتوماسیون همراه ما باشید.

ویژگی‌های نرم افزار DOPSoft

نرم افزار DOPSoft که امروز قصد داریم نحوه نصب آن را آموزش دهیم امکان ویرایش کلیه اچ ام آی های دلتا سری 100 را فراهم کرده است. ورژنی که قصد داریم نصب آن را به شما آموزش دهیم ورژن 4 است. این ورژن از برنامه ویژگی‌های زیر را دارد:

 • رابط کاربری مناسب
 • کتابخانه‌ای از تصاویر سه بعدی متنوع
 • المان‌های جذاب و کاربرپسند
 • نمایش راحت و زیبای Meter و سایر المان‌ها
 • سرعت دانلود بالای نرم افزار
 • قابلیت سرچ قدرتمند
 • بهبود خوانش نتایج خروجی بعد از Compile کردن

نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز برای نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا

برای نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا به کامپیوتر پنتیوم 4، پرینتر سازگار با ویندوز 10 و سیستم عامل ویندوز 10 و… نیازداریم که در ادامه داخل جدول به آنها اشاره کرده ایم.

سخت افزار/نرم افزارمشخصات
کامپیوتر یا لپ تاپپنتیوم 4، 1.6 گیگاهرتز به بالا
ظرفیت رمحداقل 2 گیگابایت
ظرفیت هارد درایو خالیحداقل 400 مگابایت
صفحه نمایشحداقل رزولوشن 1024 در 768
پرینترپرینترهای سازگار با ویندوز 10
سیستم عامل پیشنهادیویندوز 10

لیست مدل‌های پشتیبانی شده توسط نرم افزار DOPSoft

قبل از اینکه آموزش نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا را شروع کنیم ابتدا مدل‌هایی که توسط این نرم افزار پشتیبانی می‌شوند را بررسی می‌کنیم:

سریمدلنکته
سری DOP-100DOP-103BQ
DOP-103WQ
DOP-105CQ
DOP-107BV
DOP-107CV
DOP-107DV
DOP-107EG
DOP-107EV
DOP-107IV
DOP-107WV
DOP-108IG
DOP-110CG
DOP-110CS
DOP-110IS
DOP-110WS
DOP-112MX
DOP-115MX
DOP_115WX
شما می‌توانید پروژه‌های مربوط به اچ ام آی های دلتا سری DOP-W و DOP-B را هم روی مدل‌های سری DOP-100 باز کنید. این نرم افزار این پروژه‌ها را به پروژه‌های سری DOP-100 تبدیل خواهد کرد.
DOP-107HDOP-107HE42
DOP-107HE47
DOP-107HE46
DOP-107HS42
DOP-107HS46
شما می‌توانید پروژه‌های DOP-H را روی مدل‌های سری DOP-107H باز کنید. این نرم افزار این پروژه‌ها را به پروژه‌های سری DOP-107H تبدیل خواهد کرد.

آموزش نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا

نکته بسیار مهم:

قبل از اینکه به آموزش نصب نرم افزار DOPSoft برنامه نویسی اچ ام آی دلتا از روی فایل User Manual بپردازیم باید به این نکته بسیار مهم در که در صفحه دانلود این نرم افزار در سایت شرکت دلتا نوشته شده توجه ویژه داشته باشید. طبق گفته این شرکت:

توصیه می‌کنیم از نرم افزار DIAScreen برای برنامه نویسی HMI استفاده کنید چرا که آپدیت و نگهداری این نرم افزار توسط شرکت دلتا به اتمام رسیده و شاید از این پس یعنی تاریخ 22 ماه می سال 2023 به بعد در معرض مشکلات امنیتی سایبری قرار بگیرد. پس اگر هنوز هم از این نرم افزار استفاده می‌کنید یا قصد تغییر دادن آن را ندارید، حتما به Security Recommendations for Usage of DOPSoft 4 EOL – Cybersecurity Advisory مراجعه کرده و به طور کامل مطالعه کنید. فایل آن را می‌توانید در انتهای مقاله دانلود کنید.

با توجه به اینکه نصب نرم افزار DOPSOFT برنامه نویسی اچ ام آی دلتا روی سیستم عامل‌های ویندوز 7 و 10 امکان‌پذیر است آموزش نصب ما هم به دو قسمت تبدیل خواهد شد. با ما همراه باشید.

آموزش نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا روی ویندوز 7

بعد از دانلود نرم افزار از وب‌سایت شرکت دلتا به آدرس https://downloadcenter.deltaww.com/، وارد سیستم عامل ویندوز 7 شوید. قبل از اجرای فایل نصبی، ابتدا وارد Control Panel قسمت User Accounts and Family Safety و سپس وارد قسمت User Accounts شده

وارد قسمت User Accounts شده

و از آنجا روی گزینه Change User Account Control Settings شوید و مطابق شکل زیر، سطح اکانت را روی Never notify بگذارید.

سطح اکانت را روی Never notify بگذارید.

اکنون می‌توانید فایل دانلودی نرم افزار DOPSoft را طبق دستورالعمل زیر اجرا کنید تا نصب برنامه شروع شود:

 • ابتدا زبان نصب برنامه را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید و سپس روی OK کلیک نمایید:

نصب زبان برنامه

 • روی Browse کلیک کنید تا محل نصب نرم افزار را مشخص نمایید اگر هم می‌خواهید از محل نصب پیش‌فرض استفاده کنید روی Next کلیک نمایید:

 • در این مرحله طبق تصویر زیر حتما کامپوننت DOPSoft100 را انتخاب کرده و سپس روی Install کلیک کنید:

کامپوننت DOPSoft100 را انتخاب کرده

 • بعد از اینکه روی Install کلیک کردید، نوار پیشرفت نصب برنامه به نمایش در خواهد آمد:

نوار پیشرفت نصب برنامه به نمایش در خواهد آمد

 • بعد از اینکه نصب به اتمام برسد، نوار پیشرفت نصب برنامه، عبارت Completed را نشان خواهد شد. پس از آن کامپیوتر شما، نصب device driver را نشان خواهد داد که باید برای ادامه کار روی Next کلیک کنید:

برای ادامه کار روی Next کلیک کنید:

 • پنجره نصب Device Drive Installation Wizard مطابق شکل زیر به نمایش در می‌آید که با اتمام نصب درایو صبر کنید:

Device Drive Installation Wizard

 • بعد از اینکه نصب Device Driver تمام شد، پنجره جدیدی مثل تصویر زیر باز خواهد شد روی عبارت Finish کلیک کنید تا پنجره نصب درایور بسته شود و سپس روی Close بزنید تا از صفحه نصب نرم افزار DOPSoft خارج شوید:

روی Close بزنید تا از صفحه نصب نرم افزار DOPSoft خارج شوید:

اجرا پس از نصب نرم افزار DOPSoft برنامه نویسی اچ ام آی دلتا

برای اجرای برنامه پس از تکمیل نصب، به toolbar قسمت پایینی صفحه نمایش کامپیوتر بروید. روی Start کلیک کرده و سپس All Programs، پس از آن روی Delta Industrial Automation کلیک نمایید و نرم افزار DOPSoft 4.00.08 را اجرا کنید.

نرم افزار DOPSoft 4.00.08 را اجرا کنید.

آموزش نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا روی ویندوز 10

در این قسمت با آموزش نصب نرم افزار ‏DOPSOFT‏ برنامه نویسی اچ ام آی دلتا روی ویندوز 10 همراه شما هستیم.‏ فایل دانلودی نرم افزار DOPSoft را اجرا کرده و مطابق دستورالعمل زیر پیش بروید:

 • زبان نصب برنامه را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کرده و روزی OK کلیک کنید:

 • در مرحله بعدی روی Browse کلیک کرده و محل نصب نرم افزار را مشخص کنید در غیر این صورت برای انتخاب گزینه پیش‌فرض روی Next کلیک کنید:

 • مطابق تصویر ابتدا کامپوننت DOPSoft100 را انتخاب کرده و سپس روی Install کلیک کنید:

 • بعد از اینکه روی Install کلیک کنید پنجره‌ای باز می‌شود که در آن میزان پیشرفت نصب برنامه را نشان خواهد داد:

 • بعد از اتمام نصب، عبارت Completed نمایش داده خواهد شد و پس از آن کامپیوتر وارد مراحل نصب Device Driver خواهد شد. برای این منظور روی عبارت Next کلیک کنید:

 • بعد از اینکه نصب تمام شد، پنجره جدیدی باز خواهد شد که عبارت نصب برنامه و دیوایس درایور تمام شد را نمایش می‌دهد. در نهایت روی Finish کلیک کنید تا پنجره Driver Installation بسته شود و سپس روی Close بزنید تا از پنجره نصب نرم افزار DOPSoft خارج شوید:

برای اجرا پس از نصب نرم افزار DOPSoft برنامه نویسی اچ ام آی دلتا به تولبار ویندوز بروید و روی Start کلیک نمایید. پس از آن گزینه All Programs و سپس Delta Industrial Automation کلیک کرده و نرم افزار DOPSoft 4.00.08 را انتخاب کرده و باز کنید.

جمع بندی مطالب

آزند اتوماسیون با کسب نمایندگی دلتا در لاله زار و تجربه چندین سال فعالیت موفق توانسته‌ایم کلیه مدل ها و سری های پرفروش HMI دلتا را به دست مصرف کنندگان برسانیم. شما می‌توانید هر نوع مدل و سری از این محصول را که نیاز داشتید سفارش دهید تا در سریعترین زمان ممکن به دست شما برسند. در این مطلب تلاش کردیم تا به شکل تصویری و به راحتترین شکل ممکن آموزش نصب نرم افزار DOPSoft برنامه نویسی اچ ام آی دلتا را بر روی هر دو سیستم عامل ویندوز 7 و 10 پیش ببریم. در صورت نیاز می‌توانید از ما مشاوره رایگان بگیرید.

ضمنا دقت داشته باشید که آزند اتوماسیون در زمینه فروش کلیه تجهیزات اتوماسیون صنعتی از برندهای مختلف دنیا از جمله برند تایوانی دلتا فعالیت دارد بنابراین هر محصولی که نیاز داشته باشید با ضمانت کیفیت، اصالت و اورجینال بودن کالا در اختیار شما خواهیم گذاشت. از طرفی چون کامل‌ترین موجودی انبار را در اختیار داریم تحویل سفارش بسیار سریع است.

 

سؤالات متداول

بهترین نرم افزار برنامه نویسی HMI دلتا چیست؟

طبق گفته این شرکت DIASoft در حال حاضر بهترین است و از DOPSoft پشتیبانی نخواهد شد.

نرم افزار DOPSoft روی چه سیستم عامل‌هایی نصب می گردد؟

ویندوز 7 و 10

برای نصب این نرم افزار نیاز به سیستم کامپیوتری قوی داریم؟

خیر با یک سیستم حداقلی هم می‌توان کار کرد.

 

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *